O nas

Z przyjemnością prezentujemy świat, który łączy zdrowie, ekskluzywny styl i perfekcyjną dbałość o szczegóły.

about/hero-about-us.jpg
about-philipiak-pots-1.png about-philipiak-pots-2.png

Philipiak Milano

Sięgająca 1947 roku historia produkcji naczyń kuchennych przez włoską rodzinę Garavagliów to niezwykły przykład podnoszenia codziennych czynności do rangi sztuki. Od 1967 roku jest to również opowieść o łączeniu tradycji z nowoczesnością. Wtedy właśnie powstała nowa fabryka naczyń ze stali szlachetnej, która nieprzerwanie dostarcza najwyższej jakości produkty. Do dziś każde naczynie trafiające do rąk naszych klientów pochodzi z fabryki położonej na przedmieściach Mediolanu.

Philipiak Milano

Międzynarodowa marka Philipiak Milano narodziła się w 2001 roku jako owoc niezwykle udanej współpracy rodziny Garavagliów z polskimi partnerami biznesowymi. Zainspirowany swoim doświadczeniem współwłaściciel firmy Fulvio Garavaglia postanowił nadać jej polsko brzmiącą nazwę i uczynić Polaka współwłaścicielem. Od tego momentu marka Philipiak Milano stała się synonimem luksusu i najwyższej jakości życia w Europie i w Ameryce.

Dystrybucja na świecie

Grupa Philipiak jest pochodzącym z Lombardii producentem wysokiej jakości naczyń i akcesoriów kuchennych ze stali szlachetnej. W naszej ofercie znajdują się również zestawy eleganckich sztućców, gustowne komplety porcelany, profesjonalne noże kute i ceramiczne oraz niezbędne w kuchni urządzenia elektryczne.

Tym, co wyróżnia ofertę grupy Philipiak, jest sposób budowania i kultywowania relacji z klientem. Jesteśmy firmą, która zdecydowała się wyjść zza sklepowej lady. Nasi dystrybutorzy przeprowadzają rocznie około 10 tysięcy spotkań i prezentacji. Do tej pory zyskaliśmy ponad ćwierć miliona zadowolonych i lojalnych posiadaczy naszych produktów. Czyni to nas niekwestionowanym liderem na europejskim rynku ekskluzywnych naczyń kuchennych.

O grupie Philipiak

Grupa Philipiak dysponuje obecnie dwiema fabrykami zlokalizowanymi w Mediolanie oraz siecią centrów dystrybucyjnych w Europie Środkowej i Wschodniej. Łącznie zatrudniamy około 2 tysięcy osób.

Fabryka

Dążenie do najwyższej jakości produktów i technologicznego mistrzostwa skłoniło twórców marki Philipiak Milano do przekształcenia skromnego warsztatu w nowoczesną fabrykę. W ten sposób w 1967 roku powstał zakład umożliwiający produkcję naczyń ze stali szlachetnej. Każdy produkt marki Philipiak Milano, który trafia do rąk klienta, został wyprodukowany w fabryce w Mediolanie.

Wyjątkowe walory stali szlachetnej szybko docenili klienci, a firma zyskała dodatkową motywację do wprowadzania innowacyjnych rozwiązań. Philipiak Milano jako pierwszy producent naczyń kuchennych na świecie opatentował metodę zespalania wielowarstwowego dna naczynia z jego ściankami.

Proces ten odbywa się pod naciskiem 2 tysięcy ton i wymagał inwestycji w nową infrastrukturę. Obecnie firma dysponuje dwiema fabrykami zaopatrzonymi w najnowocześniejsze linie produkcyjne oraz imponującym doświadczeniem w produkcji luksusowych naczyń kuchennych.

Fabryka
Fabryka Philipiak
Misja firmy 1 Misja firmy 2

Misja firmy

Firma Philipiak Milano stawia sobie za cel promocję zdrowego stylu życia. Wierzymy, że dostarczając naszym klientom wysokiej jakości produkty, które ułatwiają przygotowanie zdrowych i smacznych posiłków, czynimy ten cel bardziej osiągalnym.

Bliska i szczera relacja z odbiorcą, oparta na wzajemnym zaufaniu i szacunku, jest składową esencji marki Philipiak Milano. To podstawa budowania strategii rozwoju firmy, a także wszelkich akcji prospołecznych i charytatywnych, w które się angażujemy.

Odpowiedzialność społeczna

Dowartościowanie bliskiej relacji z odbiorcą leży u podstaw sukcesu firmy Philipiak Milano. Dlatego wspieranie inicjatyw edukacyjnych, kulturalnych i charytatywnych jest nieodzownym elementem naszej obecności na rynku.

Działalność komercyjna firmy Philipiak Milano zawsze jest powiązana ze wspieraniem konkretnej organizacji pożytku publicznego. W Polsce współpracowaliśmy już z Polską Akcją Humanitarną, fundacją „Ex Animo”, a obecnie wspieramy fundację „Akogo?” i klinikę „Budzik”. Oznacza to, że część dochodu ze sprzedaży każdego naczynia Philipiak Milano trafia na konta tych organizacji. Zainicjowany przez nas cykl „Obiadów czwartkowych” jest kolejnym narzędziem finansowego wspierania działalności fundacji.

Jesteśmy też współorganizatorami takich akcji specjalnych i wydarzeń, jak na przykład „Wyrzuć solniczkę”, „Zdrowa kuchnia przedszkolaka”, „Miss po pięćdziesiątce” oraz wielu innych.

Footer leaf

Nagrody

Philipiak Milano jest rozpoznawalną europejską marką, która zdobyła uznanie na wielu płaszczyznach biznesowych. Nasze naczynia posiadają certyfikaty oryginalności Registro Nazionale dei Produttori Italiani. Zostały też uhonorowane prestiżową Italian Award – Gold Mercury.

Philipiak Milano
Jesteśmy też bardzo dumni ze znaku Profilaktyki Cholesterolowej nadanego naczyniom Philipiak Milano przez Instytut Żywności i Żywienia.