Naczynia

Dla twórców marki Philipiak
Milano gotowanie to
fascynujący proces
oddziałujący na
człowieka na
bardzo wielu
płaszczyznach.

Naczynia
dishes clouds clouds right clouds left

Dlatego każde naczynie, które opuszcza
mediolańską fabrykę, jest przykładem
wyjątkowej staranności rzemieślniczej
i dbałości o szczegóły.

Zastosowanie najwyższej jakości materiałów oraz innowacyjnych rozwiązań technologicznych ujęte w ramy eleganckiego wzornictwa – oto wyróżniki marki Philipiak Milano.
Naszym priorytetem jest zdrowie. Z nami zdrowe gotowanie staje się łatwe, przyjemne i stylowe. Dzięki zastosowanym przez nas technologiom można smażyć potrawy na tłuszczach zawartych w samym produkcie i gotować tak, by dania zachowały jak najwięcej wartości odżywczych. To bardzo ważne. Wiemy, w jak dużym stopniu sposób przygotowania jedzenia wpływa na zdrowie. Wiedzę tę w pełni wykorzystujemy, produkując nasze naczynia i edukując w zakresie zdrowego odżywiania.
Mamy nadzieję, że naczynia, które z dumą oddajemy w Państwa ręce, staną się inspiracją do wielu kulinarnych odkryć.
Nasze naczynia są wykonane ze szlachetnej, nierdzewnej, kwasoodpornej stali chromowo-niklowej CR-Ni 18/10, która nie wchodzi w reakcję z pożywieniem.

Pokrywa
„Skraplacz pary”

Konstrukcja pokrywy sprawia, że cykl parowania, skraplania i opadania skroplonej pary na dno naczynia jest bardziej efektywny. Ten sposób gotowania pozwala na wykorzystanie tylko tej ilości wody, która jest naturalnie zawarta w produktach, oraz na zachowanie większej ilości minerałów i substancji odżywczych. Pokrywa podstawiona pod naczynie i na naczynie może także działać jako termos do podtrzymywania temperatury potrawy. Pokrywka może zostać odłożona na uchwyt, dzięki czemu zapobiegamy zachlapaniu kuchenki czy blatów.

Kliknij i przesuń, aby obrócić naczynie
 
Naczynie 2.7l Classic z pokrywą
dishes

Wielowarstwowe
dno akutermiczne

Grube dno naczyń i patelni Philipiak Milano ze stali szlachetnej szybko się nagrzewa i równomiernie rozprowadza ciepło wewnątrz naczynia. Zapewnia to znaczną oszczędność energii, a także ułatwia gotowanie na parze oraz smażenie bez użycia tłuszczu.

Uchwyt
dishes herbals

Uchwyty

Ergonomiczne rączki i uchwyty wykonane z materiałów termoizolacyjnych nie nagrzewają się podczas gotowania. Odpowiednia konstrukcja uchwytów umożliwia wygodne odkładanie pokrywy, aby nie brudzić powierzchni blatów, a także użycie jej jako wygodnej podstawki pod garnek.

Philipiak Milano

Termometr

Umieszczony w uchwycie pokrywy termometr umożliwia stałe kontrolowanie temperatury wewnątrz naczynia. Dzięki temu nie musimy podnosić pokrywy i tracić pary wodnej potrzebnej do gotowania w małej ilości wody.

Dzięki termometrowi możemy kontrolować optymalny poziom temperatury, by nie przegrzewać naczynia oraz oszczędzać energię.

dishes

Krawędzie

Odpowiednio wyprofilowane i gładkie brzegi naczyń umożliwiają bezpieczne przelewanie ich zawartości bez używania dodatkowych akcesoriów.